AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Pendik Hospital Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü , yenilenen yüzü ve ileri tıp teknolojisine sahip cihazlarıyla , hasta memnuniyetini ve meslek ahlakını daima ön planda tutarak sağlıklı , genç ve dinamik gülüşlere sahip olmanız adına titizlikle hizmet vermektedir. Diş ve Diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır; ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği için gereken önem verilmemektedir. Ağız ve diş sağlığı ihmalleri ;
Bebeklik ve çocukluk döneminde süt dişleriyle, Erişkinlikte yerini bıraktığı daimi dişlerle Kalp , böbrek , eklemler vb. yapılarda , önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara sebep verebilir. Bu yüzden ağız sağlığı bilincinin erken yaşta oluşturulması , çocuklarımızın diş ağrısı yaşamadan önce diş koltuğuyla tanışması amaçlarımızın başında gelmektedir.
Dişlerin besinlerin parçalanmasının yanı sıra konuşmada ve görünümümüzde ciddi bir rolü vardır. Diş hekimliğinde artık sadece diş tedavileri gerçekleşmiyor. Yeni diş hekimliği anlayışı ile sağlıklı dişler kadar , gülüş tasarımına dair güzel ve estetik çözümler mümkün.

Ağız ve Diş Sağlığı Poliklıniğinde Yapılan Başlıca Tedaviler

Oral Diagnoz – İlk muayene
Estetik Dişhekimliği – Beyazlatma ve kozmetik diş hekimliği uygulamaları
Protez – Sabit ve hareketli protez tedavileri ( Porselen kaplama, zirkonyum kaplama, tam ve yarım damak )
Ağız , diş çene cerrahisi – Gömülü 20 yaş diş cerrahisi ve diş çekimleri
İmplantoloji – Eksik diş tedavisi
Endodonti – Kök kanal tedavisi
Pedodonti – Çocuk diş hekimliği
Periodontoloji – Diştaşı temizliği ve dişeti hastalıkları tedavisi
Ortodonti - Tel tedavisi ve aparey uygulamaları
Konservatif Tedavi – Çürümüş ve aşınmış dişlere dolgu tedavisi ve gece plağı uygulamaları